Niedźwiedź polarny to majestatyczny drapieżnik Arktyki. Poznaj jego niezwykłe przystosowania i fakty dotyczące życia w surowym klimacie. Dowiedz się, dlaczego ten gatunek jest zagrożony.

Kim jest niedźwiedź polarny?

Niedźwiedź polarny to duży ssak drapieżny. Należy do rodziny niedźwiedziowatych. Jego łacińska nazwa to Ursus maritimus. Oznacza ona niedźwiedzia morskiego.

Jest największym przedstawicielem swojego rodzaju. Niedźwiedź polarny to największy drapieżnik lądowy na świecie. Od niedźwiedzia brunatnego oddzielił się około 200 tysięcy lat temu.

Niedźwiedzie mają charakterystyczny wygląd. Posiadają duże ciała i krępe nogi. Ich ryj jest długi, a sierść kudłata. Łapy wyposażone są w pazury. Mają też krótki ogon.

Gdzie żyje niedźwiedź polarny?

Niedźwiedzie polarne zamieszkują Arktykę. Występują naturalnie na lodach Morza Arktycznego. Żyją w okołobiegunowej Arktyce.

Ich zasięg występowania jest szeroki. Spotkasz je w Kanadzie, na Alasce (USA) i Grenlandii (Dania). Występują także w Norwegii na archipelagu Svalbard. Duże populacje żyją w Rosji na Czukotce i Syberii.

Niedźwiedzie polarne polegają na lodzie morskim. Lód jest kluczowy dla ich przetrwania. Tam polują na foki. Z powodu zmian klimatycznych ich obszar występowania kurczy się.

Wygląd i niezwykłe przystosowania

Futro niedźwiedzia polarnego wydaje się białe. W rzeczywistości jest niemal przezroczyste. Przezroczyste futro sprawia, że wydaje się białe. Zapewnia dobry kamuflaż na tle śniegu i lodowców. Ich skóra pod futrem jest czarna. Czarna skóra pomaga w pochłanianiu promi

Zobacz także:

Zobacz też:  Paź królowej – Skrzydlaty arystokrata polskich łąk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *