Ciekawostki o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Ciekawostki o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj położony na Półwyspie Arabskim, składający się z siedmiu emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Ajman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fujajra. Zjednoczone Emiraty Arabskie są znane na całym świecie ze swojego bogactwa, luksusu i piękna. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek na temat tego fascynującego kraju.

Zróżnicowany krajobraz

Mimo że większość obszaru kraju zajmują pustynie, Zjednoczone Emiraty Arabskie oferują zróżnicowany krajobraz. W kraju znajdują się piękne piaszczyste plaże, a na południowym wschodzie kraju można podziwiać zielone wzniesienia górskie Hatta, gdzie znajdują się malownicze wioski i wodospady. Ponadto, w emiracie Fujajra znajduje się najmniejsza góra na świecie, Jebel Jais, o wysokości 1 892 m n.p.m.

Największy budynek na świecie

W Dubaju znajduje się najwyższy budynek na świecie, Burdż Chalifa, o wysokości 828 metrów. Budynek ten ma aż 163 piętra i został ukończony w 2010 roku. Widok z góry na miasto i pustynię jest oszałamiający.

Prawo jazdy dla kobiet

W 2018 roku Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadziły prawo, które pozwala kobietom na zdobycie prawa jazdy. Dzięki temu kobiety w kraju mają teraz większą niezależność i swobodę przemieszczania się.

Lokalne potrawy

Kuchnia Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest bardzo zróżnicowana i ciekawa. W kraju można spróbować tradycyjnych dań, takich jak machboos (kombinacja ryżu, mięsa i przypraw), chabees (mieszanka mąki kukurydzianej i masła klarowanego) oraz lugaimat (słodkie kuleczki z mąki pszennnej). Ponadto, wiele restauracji oferuje dania z kuchni międzynarodowej, takie jak włoska, francuska czy chińska.

Wielokulturowość

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, w którym mieszka wiele narodów i kultur. W kraju można spotkać ludzi z Azji, Afryki, Europy i wielu innych części świata.

Zabytki Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie słyną z pięknych i nowoczesnych budynków oraz luksusowych centrów handlowych. Jednak oprócz tych nowoczesnych atrakcji, kraj ma również wiele zabytków i miejsc historycznych.

Jednym z najbardziej znanych zabytków w kraju jest Mezquita Sheikh Zayed, czyli meczet imienia szejka Zayeda. To jedna z największych i najpiękniejszych meczetów na świecie. Innym zabytkiem, który warto odwiedzić, jest forteca Al Jahili zbudowana w 1891 roku. Forteca ta była dawniej siedzibą władcy regionu Al Ain i jest obecnie jednym z najważniejszych muzeów w kraju.

Kuchnia Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Kuchnia Zjednoczonych Emiratów Arabskich to połączenie różnych smaków i kultur. Najczęściej podawane potrawy to dania mięsne, ryby oraz owoce morza. Wiele potraw jest przygotowywanych z różnych przypraw, takich jak kumin, kolendra, kurkuma czy cynamon, które dodają im niepowtarzalnego smaku. Jednym z najpopularniejszych dań w kraju jest machboos, czyli pikantny ryż z kurczakiem lub mięsem jagnięcym.

Czy kuchnia Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest droga?

Tak, jedzenie w restauracjach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich może być dość drogie, szczególnie w centrach handlowych i hotelach. Jednak istnieją również mniejsze restauracje, w których można spróbować kuchni arabskiej za niższą cenę.

Rozrywka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie oferują wiele opcji rozrywki. W kraju znajdują się parki rozrywki, wodne parki oraz wiele centrów handlowych. Oprócz tego, w kraju można uprawiać różne sporty, takie jak golf, jazda konna czy jazda na nartach.

Czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest bezpiecznie?

Tak, Zjednoczone Emiraty Arabskie są uważane za jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Kraj ten jest dobrze chroniony, a policja jest bardzo skuteczna w utrzymywaniu porządku. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie ma większych problemów z przestępczością, a zarówno mieszkańcy, jak i turyści czują się tam bezpiecznie.

Czy warto odwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie?

Oczywiście, warto odwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie! To kraj, który oferuje wiele atrakcji turystycznych, wspaniałą kuchnię, luksusowe hotele i piękne plaże. Zjednoczone Emiraty Arabskie to również kraj, w którym panuje piękna pogoda przez większość roku. Warto odwiedzić miasta takie jak Dubaj, Abu Zabi czy Sharjah i zobaczyć najwyższy budynek na świecie – Burdż Chalifa, luksusowe centra handlowe, muzea i wiele innych ciekawych miejsc.

Jaka jest waluta obowiązująca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Oficjalną walutą Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest dirham ZEA. W kraju istnieje wiele kantorów, w których można wymienić pieniądze. W niektórych miejscach, szczególnie w centrach handlowych, akceptowane są również karty płatnicze.

Czy trzeba ubierać się w sposób konserwatywny podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Tak, podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich należy pamiętać o kulturze i religii kraju. Należy ubierać się w sposób konserwatywny, zakrywając ramiona i nogi, a w niektórych miejscach, takich jak meczety, również włosy. Szczególnie ważne jest to dla kobiet, które powinny ubierać się w długie spódnice lub sukienki oraz zakrywać włosy chustą.

Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem bogatym?

Tak, Zjednoczone Emiraty Arabskie są znane z licznych inwestycji, które przyciągają turystów z całego świata. W Dubaju można zobaczyć najwyższy budynek na świecie, Burdż Chalifę, a także fontanny tańczące w rytm muzyki. W Abu Zabi znajduje się zaś słynna meczet Sheikh Zayed, którą można zwiedzać. W krajach ZEA można również wybrać się na szereg innych atrakcji, takich jak safari po pustyni czy nurkowanie w Morzu Arabskim.

Czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są dostępne wakacje all-inclusive?

Tak, wakacje all-inclusive są dostępne w wielu hotelach i kurortach w ZEA. Wiele z tych miejsc oferuje również wiele atrakcji, takich jak spa, centra fitness czy restauracje z różnymi kuchniami.

Czy w Dubaju można uprawiać sporty wodne?

Tak, Dubaj to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. W mieście znajdują się liczne plaże, na których można uprawiać windsurfing, kitesurfing czy surfing. Wiele hoteli i ośrodków turystycznych oferuje również wypożyczanie sprzętu do tych sportów.

Czy potrzebuję wizy, aby odwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie?

Tak, większość osób potrzebuje wizy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Można ją otrzymać poprzez aplikację online lub poprzez ambasadę ZEA w swoim kraju.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też